Vishay/Sprague 39D668G015JS6
39D668G015JS6 picture photo
Mfg. Part Number
39D668G015JS6
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
6600UF 15V 25.7X79.8 85C AXI
Datasheet Download
39D668G015JS6.pdf
Availability of 39D668G015JS6
QUANTITY
39D668G015JS6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39D668G015JS6
Internal Part NumberEIS-39D668G015JS6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package81
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39D668G015JS6
Related Links39D668, 39D668G015JS6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
39D668G015JS6 Details Description
Related parts for 39D668G015JS6
ROUND STANDOFF M4 NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LIGHT PIPE SINGLE ELEMENT datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GIGA-MINIMC, TX/SX-MM850-SC (RX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
TOOL-BAG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf