Semtech 3AX222K5
3AX222K5 picture photo
Mfg. Part Number
3AX222K5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 5KV X7R NONSTND
Datasheet Download
3AX222K5.pdf
Availability of 3AX222K5
QUANTITY
3AX222K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3AX222K5
Internal Part NumberEIS-3AX222K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard Chip
Size / Dimension0.370" L x 0.350" W (9.40mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.252" (6.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3AX222K5
Related Links3AX2, 3AX222K5 Datasheet, Semtech Distributor
3AX222K5 Details Description
Related parts for 3AX222K5
BOX ABS BLACK 8.25"L X 5.15"W datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 5V 36" datasheet.pdf
SWITCH TOUCH M10 CONE-SHAPED 5M datasheet.pdf
SSR GNA5 25A/240VAC DC INPUT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 500' datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf