Microsemi Commercial Components 3EZ19D10E3/TR12
3EZ19D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ19D10E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 19V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ19D10E3/TR12.pdf
Availability of 3EZ19D10E3/TR12
QUANTITY
3EZ19D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ19D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ19D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)19V
Tolerance±10%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 14.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ19D10E3/TR12
Related Links3EZ19D1, 3EZ19D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ19D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ19D10E3/TR12
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 4.55"L X 2.58"W datasheet.pdf
VARISTOR 184V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.35KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf