Microsemi Commercial Components 3EZ5.1DE3/TR8
3EZ5.1DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ5.1DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ5.1DE3/TR8.pdf
Availability of 3EZ5.1DE3/TR8
QUANTITY
3EZ5.1DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ5.1DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ5.1DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)3.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ5.1DE3/TR8
Related Links3EZ5.1, 3EZ5.1DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ5.1DE3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ5.1DE3/TR8
TVS DIODE 5.8VWM 11.03VC SMT datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN datasheet.pdf
KIT VOIP DEVELOPMENT SYSTEM datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 05VOUT datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 100DIM datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
MICRO 9C P 48" YEL FLOAT datasheet.pdf