Alt EP1S80F1508I6ES
EP1S80F1508I6ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1S80F1508I6ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Stratix Device Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1S80F1508I6ES.pdf
Availability of EP1S80F1508I6ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1S80F1508I6ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1S80F1508I6ES
Internal Part NumberEIS-EP1S80F1508I6ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1S80F1508I6ES today.
SeriesEP1S80F1508
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1S80F1508I6ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1S80F1508I6ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1S80F, EP1S80F1508I6ES Datasheet, Alt Distributor
EP1S80F1508I6ES Details Description
Related parts for EP1S80F1508I6ES
CONN RING UNINSUL 22-18AWG .250" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
RES 1.50K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 27.7K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf