Honeywell Sensing and Productivity Solutions 3MS100203036
3MS100203036 picture photo
Mfg. Part Number
3MS100203036
Manufacturer
Product Category
Temperature Regulators
Brief Description
MILITARY THERMOSTAT
Datasheet Download
3MS100203036.pdf
Availability of 3MS100203036
QUANTITY
3MS100203036 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3MS100203036
Internal Part NumberEIS-3MS100203036
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Sensors, Transducers
FamilyTemperature Regulators (Mechanical)
Series3MS1
Circuit-
Switching Temperature-
Reset Temperature-
Current Rating - AC2A (115V), 5A (28V)
Current Rating - DC5A (28V)
Tolerance-
Switching Cycles100K
Termination Style-
Mounting Type-
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3MS100203036
3MS100203036 Details Description
Related parts for 3MS100203036
MOSFET N-CH 500V 24A TO-247AD datasheet.pdf
VARISTOR 184V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
IC BUFFER 6XGAMMA 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
IC ADC 31BIT WITH PGA/MUX 28CDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf