3M 4-20-468MP
4-20-468MP picture photo
Mfg. Part Number
4-20-468MP
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
4" X 20 YDS
Datasheet Download
4-20-468MP.pdf
Availability of 4-20-468MP
QUANTITY
4-20-468MP Order Process
Ship out your order
Specifications of 4-20-468MP
Internal Part NumberEIS-4-20-468MP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety Datasheet467MP,468MP,9667MP,9668MP(L) MSDS
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
Series-
PackagingRoll
Tape TypeAdhesive Transfer Tape
AdhesiveAcrylic
Backing, CarrierPolycoated Kraft Liner
Thickness-
Thickness - Adhesive0.0052" (5.2 mils, 0.132mm)
Thickness - Backing, Carrier, Liner0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Width4.00" (101.60mm) 1/3'
Length60' (18.3m) 20 yds
Color-
UsageGeneral Purpose
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4-20-468MP
Related Links4-20-, 4-20-468MP Datasheet, 3M Distributor
4-20-468MP Details Description
Related parts for 4-20-468MP
IC DAC 12BIT R-R W/BUFF 8-MSOP datasheet.pdf
CONN DB37 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 35 kOhm -20°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 21POS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 1MM 15POS datasheet.pdf
RES 13.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf