TE Connectivity Potter & Brumfield Relays 4000-78J15K999
4000-78J15K999 picture photo
Mfg. Part Number
4000-78J15K999
Manufacturer
Product Category
Power Transformers
Brief Description
XFRMR LAMINATED 75VA CHAS MOUNT
Datasheet Download
4000-78J15K999.pdf
Availability of 4000-78J15K999
QUANTITY
4000-78J15K999 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4000-78J15K999
Internal Part NumberEIS-4000-78J15K999
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Transformers
FamilyPower Transformers
Series4000, Products Unlimited
TypeLaminated Core
Voltage - Primary575V
Voltage - Secondary (Full Load)24V
Current - Output (Max)-
Primary Winding(s)Single
Secondary Winding(s)Single
Center TapNo
Power - Max75 VA
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension101.60mm L x 63.50mm W
Height - Seated (Max)-
Voltage - Isolation-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4000-78J15K999
4000-78J15K999 Details Description
Related parts for 4000-78J15K999
CONN HEADER RT/A 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC FIFO SS 65536X18 15NS 64STQFP datasheet.pdf
Crystal 12.3520MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf