CTS Electronic Components 402F32011CKR
402F32011CKR picture photo
Mfg. Part Number
402F32011CKR
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F32011CKR.pdf
Availability of 402F32011CKR
QUANTITY
402F32011CKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F32011CKR
Internal Part NumberEIS-402F32011CKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F32011CKR
Related Links402F32, 402F32011CKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F32011CKR Details Description
Related parts for 402F32011CKR
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TSSOP datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE MODULE 500A 200V 2TOWER datasheet.pdf