CTS Electronic Components 403C11A24M55350
403C11A24M55350 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A24M55350
Brief Description
Crystal 24.5535MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A24M55350.pdf
Availability of 403C11A24M55350
QUANTITY
403C11A24M55350 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A24M55350
Internal Part NumberEIS-403C11A24M55350
TypeMHz Crystal
Frequency24.5535MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A24M55350
Related Links403C11A, 403C11A24M55350 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A24M55350 Details Description
Related parts for 403C11A24M55350
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 600 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1000MM X 400M datasheet.pdf
MP PL FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf