CTS Electronic Components 403I35E18M43200
403I35E18M43200 picture photo
Mfg. Part Number
403I35E18M43200
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403I35E18M43200.pdf
Availability of 403I35E18M43200
QUANTITY
403I35E18M43200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403I35E18M43200
Internal Part NumberEIS-403I35E18M43200
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403I35E18M43200
Related Links403I35E, 403I35E18M43200 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403I35E18M43200 Details Description
Related parts for 403I35E18M43200
RES SMD 300 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 420V 250A MS013 datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 2MHZ 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 16BIT 48-SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 260000UF 40V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A TO263-5 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf