CTS Electronic Components 403I35E32M00000
403I35E32M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403I35E32M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403I35E32M00000.pdf
Availability of 403I35E32M00000
QUANTITY
403I35E32M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403I35E32M00000
Internal Part NumberEIS-403I35E32M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403I35E32M00000
Related Links403I35E, 403I35E32M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403I35E32M00000 Details Description
Related parts for 403I35E32M00000
MOD INLET/STD FILTER 1A PNL datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:1 4.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Header 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf