Laird Technologies EMI 4048AB51S01013
4048AB51S01013 picture photo
Mfg. Part Number
4048AB51S01013
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GASKET FABRIC/FOAM 6MM SQ
Datasheet Download
4048AB51S01013.pdf
Availability of 4048AB51S01013
QUANTITY
4048AB51S01013 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4048AB51S01013
Internal Part NumberEIS-4048AB51S01013
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package62
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeSquare
Thickness - Overall0.236" (6mm)
Width0.235" (6mm)
Length*
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4048AB51S01013
Related Links4048AB5, 4048AB51S01013 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4048AB51S01013 Details Description
Related parts for 4048AB51S01013
FUSE AUTO 35A 32VDC BLADE datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1M OHM 10SIP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS5562 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CBL SKT datasheet.pdf
OSN BULKHEAD JACK datasheet.pdf
TV 5C 5#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
High Precision 5 V Reference IC datasheet.pdf