Yageo MFR-25FRF52-499R
MFR-25FRF52-499R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-499R
Brief Description
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-499R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-499R
QUANTITY
MFR-25FRF52-499R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-499R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-499R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-499R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-499R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-499R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-499R
IC REG SW CTRLR 5BIT PROG 20SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC 24BIT FET BUS SWITCH 56-SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 10.16MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 22.86MM datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 15NS 208PQFP datasheet.pdf
HEATSHRINK FP303MS 1-50' YELLOW datasheet.pdf
CONN ASSY RECPT R/A 120POS datasheet.pdf