CTS Electronic Components 405C35D15M36000
405C35D15M36000 picture photo
Mfg. Part Number
405C35D15M36000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 15.3600MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405C35D15M36000.pdf
Availability of 405C35D15M36000
QUANTITY
405C35D15M36000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405C35D15M36000
Internal Part NumberEIS-405C35D15M36000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information405 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series405
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15.36MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405C35D15M36000
Related Links405C35D, 405C35D15M36000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405C35D15M36000 Details Description
Related parts for 405C35D15M36000
BUTT SPLICE NYLON 26-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 23POS .3MM 10" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 679MA 450 MOHM datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 8P NAT datasheet.pdf
CTV 11C 11#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 0.3A SYNC 10VSON datasheet.pdf