CTS Electronic Components 406C35E14M31818
406C35E14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
406C35E14M31818
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406C35E14M31818.pdf
Availability of 406C35E14M31818
QUANTITY
406C35E14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406C35E14M31818
Internal Part NumberEIS-406C35E14M31818
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information406 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406C35E14M31818
Related Links406C35E, 406C35E14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406C35E14M31818 Details Description
Related parts for 406C35E14M31818
LED SPACER (T1 3/4) 3/8" datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 20-24AWG datasheet.pdf
EVAL KIT GPS SGP.12A ANTENNA datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf