CTS Electronic Components 406I13D14M74560
406I13D14M74560 picture photo
Mfg. Part Number
406I13D14M74560
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.74560MHZ SMD
Datasheet Download
406I13D14M74560.pdf
Availability of 406I13D14M74560
QUANTITY
406I13D14M74560 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I13D14M74560
Internal Part NumberEIS-406I13D14M74560
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I13D14M74560
Related Links406I13D, 406I13D14M74560 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I13D14M74560 Details Description
Related parts for 406I13D14M74560
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 62POS DL .100 BLK datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
LED MODULE RED datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 300MHZ 144BGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 10V 10W datasheet.pdf