CTS Electronic Components 406I35D14M74560
406I35D14M74560 picture photo
Mfg. Part Number
406I35D14M74560
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35D14M74560.pdf
Availability of 406I35D14M74560
QUANTITY
406I35D14M74560 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35D14M74560
Internal Part NumberEIS-406I35D14M74560
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35D14M74560
Related Links406I35D, 406I35D14M74560 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35D14M74560 Details Description
Related parts for 406I35D14M74560
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN 16-18AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 300MA SOD80 datasheet.pdf