CTS Electronic Components 407F35D009M6000
407F35D009M6000 picture photo
Mfg. Part Number
407F35D009M6000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 9.6000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
407F35D009M6000.pdf
Availability of 407F35D009M6000
QUANTITY
407F35D009M6000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 407F35D009M6000
Internal Part NumberEIS-407F35D009M6000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information407 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series407
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.6MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)407F35D009M6000
Related Links407F35D, 407F35D009M6000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
407F35D009M6000 Details Description
Related parts for 407F35D009M6000
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FLANGED END PANELS 10/PACK datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DOUBLE M8 LONG PW 2M PNP NC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf