Vishay/Vitramon CDR35BP752BFZMAT
CDR35BP752BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP752BFZMAT
Brief Description
CAP CER 7500PF 100V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP752BFZMAT.pdf
Availability of CDR35BP752BFZMAT
QUANTITY
CDR35BP752BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP752BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP752BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP752BFZMAT
Related LinksCDR35BP7, CDR35BP752BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP752BFZMAT Details Description
Related parts for CDR35BP752BFZMAT
SIDACTOR 3CHP 150V 400A TO-220 datasheet.pdf
BOARD EVAL AD7767-1 64KSPS 111DB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 25A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
DYNAMIC D7100 SOCKET HSG ASSY 4P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf