CTS Electronic Components 407F35D027M0000
407F35D027M0000 picture photo
Mfg. Part Number
407F35D027M0000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
407F35D027M0000.pdf
Availability of 407F35D027M0000
QUANTITY
407F35D027M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 407F35D027M0000
Internal Part NumberEIS-407F35D027M0000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)407F35D027M0000
Related Links407F35D, 407F35D027M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
407F35D027M0000 Details Description
Related parts for 407F35D027M0000
CONN JUNCTION SHELL 26POS STRGT datasheet.pdf
IC TXRX RS232 DUAL 16-DFN datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN TERM BLCK 11POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf