Vishay/Sprague 40D506F050DF2
40D506F050DF2 picture photo
Mfg. Part Number
40D506F050DF2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
50UF 50V 9.5X32 105C AXI
Datasheet Download
40D506F050DF2.pdf
Availability of 40D506F050DF2
QUANTITY
40D506F050DF2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 40D506F050DF2
Internal Part NumberEIS-40D506F050DF2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)40D506F050DF2
Related Links40D506, 40D506F050DF2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
40D506F050DF2 Details Description
Related parts for 40D506F050DF2
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
2 IN 1 CUTTER/STRIPPER 6"" datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
350 TB SOC CLO WF VE THR datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 9C UNSHLD 600V datasheet.pdf