Bourns Inc. 4114R-2-512
4114R-2-512 picture photo
Mfg. Part Number
4114R-2-512
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 5.1K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-2-512.pdf
Availability of 4114R-2-512
QUANTITY
4114R-2-512 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-2-512
Internal Part NumberEIS-4114R-2-512
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-2-512
Related Links4114R, 4114R-2-512 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-2-512 Details Description
Related parts for 4114R-2-512
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9 OUT 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 3.18MM datasheet.pdf