Bourns Inc. 4114R-2-683LF
4114R-2-683LF picture photo
Mfg. Part Number
4114R-2-683LF
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 68K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-2-683LF.pdf
Availability of 4114R-2-683LF
QUANTITY
4114R-2-683LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-2-683LF
Internal Part NumberEIS-4114R-2-683LF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-2-683LF
Related Links4114R-, 4114R-2-683LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-2-683LF Details Description
Related parts for 4114R-2-683LF
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.23V TO92-3 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.44"L X 4.33"W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf