E-T-A 412-K54-LN2-15A
412-K54-LN2-15A picture photo
Mfg. Part Number
412-K54-LN2-15A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
412-K54-LN2-15A.pdf
Availability of 412-K54-LN2-15A
QUANTITY
412-K54-LN2-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 412-K54-LN2-15A
Internal Part NumberEIS-412-K54-LN2-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series412
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)412-K54-LN2-15A
Related Links412-K54, 412-K54-LN2-15A Datasheet, E-T-A Distributor
412-K54-LN2-15A Details Description
Related parts for 412-K54-LN2-15A
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG/CTRLR ACPI DUAL DDR 28QFN datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 30pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf