CTS Electronic Components 416F27122ADR
416F27122ADR picture photo
Mfg. Part Number
416F27122ADR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F27122ADR.pdf
Availability of 416F27122ADR
QUANTITY
416F27122ADR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122ADR
Internal Part NumberEIS-416F27122ADR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122ADR
Related Links416F27, 416F27122ADR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122ADR Details Description
Related parts for 416F27122ADR
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 7.8A 52W DPAK datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 55W datasheet.pdf