CTS Electronic Components 416F27122AKT
416F27122AKT picture photo
Mfg. Part Number
416F27122AKT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F27122AKT.pdf
Availability of 416F27122AKT
QUANTITY
416F27122AKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122AKT
Internal Part NumberEIS-416F27122AKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122AKT
Related Links416F27, 416F27122AKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122AKT Details Description
Related parts for 416F27122AKT
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO220AA datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 17 RES 2.2K OHM 18SOIC datasheet.pdf