CTS Electronic Components 416F27123CDR
416F27123CDR picture photo
Mfg. Part Number
416F27123CDR
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F27123CDR.pdf
Availability of 416F27123CDR
QUANTITY
416F27123CDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27123CDR
Internal Part NumberEIS-416F27123CDR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27123CDR
Related Links416F27, 416F27123CDR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27123CDR Details Description
Related parts for 416F27123CDR
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
CONN PIN CRIMP 20-22AWG TIN datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:10 32-LQFP datasheet.pdf
IC CONV MICROPROCESSOR TO220-11 datasheet.pdf
IC IRDA CONTROLLR DTE/DCE 20SSOP datasheet.pdf
2MM MGRID IDT STRRLF D.R. NYL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 14POS datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE SKT datasheet.pdf