CTS Electronic Components 416F27123CLT
416F27123CLT picture photo
Mfg. Part Number
416F27123CLT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F27123CLT.pdf
Availability of 416F27123CLT
QUANTITY
416F27123CLT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27123CLT
Internal Part NumberEIS-416F27123CLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27123CLT
Related Links416F27, 416F27123CLT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27123CLT Details Description
Related parts for 416F27123CLT
CONN HEADER 8PWR 32SGL 1.57MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
TRACER 3/4" BLACK W/WHITE 250' datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
CABLE DUCT 100MMX100MM 2M BLU datasheet.pdf
PLUG .31SQ EMATE 24 ASY 1173C912 datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
180UF 450V 25X45MM 105C 5000H datasheet.pdf