CTS Electronic Components 416F30022CDT
416F30022CDT picture photo
Mfg. Part Number
416F30022CDT
Brief Description
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F30022CDT.pdf
Availability of 416F30022CDT
QUANTITY
416F30022CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F30022CDT
Internal Part NumberEIS-416F30022CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F30022CDT
Related Links416F30, 416F30022CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F30022CDT Details Description
Related parts for 416F30022CDT
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 12POS X-KEY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 850MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 432 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8DFN datasheet.pdf
SCR FAST SW 400A 800V TO-200AB datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf