CTS Electronic Components 416F30022IKT
416F30022IKT picture photo
Mfg. Part Number
416F30022IKT
Brief Description
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F30022IKT.pdf
Availability of 416F30022IKT
QUANTITY
416F30022IKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F30022IKT
Internal Part NumberEIS-416F30022IKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F30022IKT
Related Links416F30, 416F30022IKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F30022IKT Details Description
Related parts for 416F30022IKT
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD123 datasheet.pdf
JT 37C 37#22D SKT RECP datasheet.pdf
HD-K.40.STO.1.29.G datasheet.pdf
680UF 10V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf