CTS Electronic Components 416F37433IDT
416F37433IDT picture photo
Mfg. Part Number
416F37433IDT
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F37433IDT.pdf
Availability of 416F37433IDT
QUANTITY
416F37433IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37433IDT
Internal Part NumberEIS-416F37433IDT
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37433IDT
Related Links416F37, 416F37433IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37433IDT Details Description
Related parts for 416F37433IDT
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HEADER OPEN SLDRCUP .300 6POS datasheet.pdf
IC DGTL POT 1024POS 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 10"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
THERMOSTAT 43 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf