CTS Electronic Components 416F38413IDT
416F38413IDT picture photo
Mfg. Part Number
416F38413IDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F38413IDT.pdf
Availability of 416F38413IDT
QUANTITY
416F38413IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38413IDT
Internal Part NumberEIS-416F38413IDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38413IDT
Related Links416F38, 416F38413IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38413IDT Details Description
Related parts for 416F38413IDT
TRIMMER 1K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
IC PON CONTROL TRI 28-TQFN datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100' datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP PLENUM RA datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H R/A datasheet.pdf