CTS Electronic Components 416F38422CSR
416F38422CSR picture photo
Mfg. Part Number
416F38422CSR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F38422CSR.pdf
Availability of 416F38422CSR
QUANTITY
416F38422CSR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38422CSR
Internal Part NumberEIS-416F38422CSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38422CSR
Related Links416F38, 416F38422CSR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38422CSR Details Description
Related parts for 416F38422CSR
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20DIP datasheet.pdf
COMPILER SW/SPT HCS08 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
KIT DEMO 78K0R KE3L UPD78F1026 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
REMOVABLE HARD DRIVE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf