CTS Electronic Components 416F38423IDT
416F38423IDT picture photo
Mfg. Part Number
416F38423IDT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F38423IDT.pdf
Availability of 416F38423IDT
QUANTITY
416F38423IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38423IDT
Internal Part NumberEIS-416F38423IDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38423IDT
Related Links416F38, 416F38423IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38423IDT Details Description
Related parts for 416F38423IDT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 5POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 40SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
22POS, MIXED,REC HSG,ASSY,SEALED datasheet.pdf