CTS Electronic Components 416F38433CLR
416F38433CLR picture photo
Mfg. Part Number
416F38433CLR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F38433CLR.pdf
Availability of 416F38433CLR
QUANTITY
416F38433CLR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38433CLR
Internal Part NumberEIS-416F38433CLR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38433CLR
Related Links416F38, 416F38433CLR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38433CLR Details Description
Related parts for 416F38433CLR
MOSFET N-CH 25V 50A IPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 30G OHM 16DIP datasheet.pdf
FIXED IND 700NH 10.7A 95 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 25MM datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 PG29 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
1016 TB SP CL DIP SOLDER datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
OSC MEMS 250.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf