CTS Electronic Components 416F384X3ATT
416F384X3ATT picture photo
Mfg. Part Number
416F384X3ATT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F384X3ATT.pdf
Availability of 416F384X3ATT
QUANTITY
416F384X3ATT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384X3ATT
Internal Part NumberEIS-416F384X3ATT
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384X3ATT
Related Links416F38, 416F384X3ATT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384X3ATT Details Description
Related parts for 416F384X3ATT
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL SI1143-A10-GM datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 0 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 89MM datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 57POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf