CTS Electronic Components 4203-050LF
4203-050LF picture photo
Mfg. Part Number
4203-050LF
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER
Datasheet Download
4203-050LF.pdf
Availability of 4203-050LF
QUANTITY
4203-050LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4203-050LF
Internal Part NumberEIS-4203-050LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series-
PackagingBulk
Type-
Technology-
Number of Channels-
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current10A
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
Applications-
Package / CaseAxial, Bushing
Size / Dimension0.187" Dia x 0.469" L (4.75mm x 11.91mm)
Height-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4203-050LF
Related Links4203-, 4203-050LF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
4203-050LF Details Description
Related parts for 4203-050LF
IC MPU Z80 20MHZ 44QFP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 13POS datasheet.pdf
LOOPBACK FOR MTP CONNECTORS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 52W LDPAK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
REFLECTOR RND 1POS 50MM X 23.9MM datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 2000VDC DRAWING T8 datasheet.pdf