| Internal Part Number | EIS-4209PA51H01200 | |
| Featured Product | Fabric-Over-Foam Gaskets | |
| Standard Package | 158 | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.120" (3.00mm) | |
| Width | 0.155" (3.90mm) | |
| Length | 12.000" (304.80mm) | |