| Internal Part Number | EIS-4231LM51G00335 | |
| Standard Package | 108 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.060" (1.50mm) | |
| Width | 1.615" (41.00mm) | |
| Length | 3.350" (85.09mm) | |