API Delevan 4232-222J
4232-222J picture photo
Mfg. Part Number
4232-222J
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 416MA 1.2 OHM
Datasheet Download
4232-222J.pdf
Availability of 4232-222J
QUANTITY
4232-222J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232-222J
Internal Part NumberEIS-4232-222J
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance2.2µH
Tolerance±5%
Current Rating416mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant55MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232-222J
Related Links4232, 4232-222J Datasheet, API Delevan Distributor
4232-222J Details Description
Related parts for 4232-222J
CONN HEADER .100 SNGL STR 18POS datasheet.pdf
Crystal 18.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
FAN AXIAL 150X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 4KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 101 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf