API Delevan 4232R-221F
4232R-221F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-221F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 442MA 680 MOHM
Datasheet Download
4232R-221F.pdf
Availability of 4232R-221F
QUANTITY
4232R-221F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-221F
Internal Part NumberEIS-4232R-221F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4232R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance220nH
Tolerance±1%
Current Rating442mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant135MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-221F
Related Links4232R, 4232R-221F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-221F Details Description
Related parts for 4232R-221F
IC VREF SHUNT 2.45V SOT23 datasheet.pdf
IC 5V STEREO AUD VOL CTRL 16SOIC datasheet.pdf
IC TRPL 8BIT VIDEO ADC 144LQFP datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLL PLNGR datasheet.pdf
OSC TTL PWRDN 100PPM datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf