API Delevan 4232R-272H
4232R-272H picture photo
Mfg. Part Number
4232R-272H
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 407MA 1.25 OHM
Datasheet Download
4232R-272H.pdf
Availability of 4232R-272H
QUANTITY
4232R-272H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-272H
Internal Part NumberEIS-4232R-272H
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance2.7µH
Tolerance±3%
Current Rating407mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.25 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-272H
Related Links4232R, 4232R-272H Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-272H Details Description
Related parts for 4232R-272H
TRANS NPN 45V 1.5A TO225AA datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 140MA 230V RAD datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 4-8MN 28-TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 44KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 3V datasheet.pdf
LED RED 700MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ20Z60 datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
XLAMP XML COLOR LED RGB,W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf