CTS Electronic Components 425F22A019M2000
425F22A019M2000 picture photo
Mfg. Part Number
425F22A019M2000
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
425F22A019M2000.pdf
Availability of 425F22A019M2000
QUANTITY
425F22A019M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 425F22A019M2000
Internal Part NumberEIS-425F22A019M2000
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)425F22A019M2000
Related Links425F22A, 425F22A019M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
425F22A019M2000 Details Description
Related parts for 425F22A019M2000
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 6A TO-220AB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf