| Internal Part Number | EIS-4300-681LF | |
| Product Training Modules | Tusonix | |
| Standard Package | 100 | |
| Category | Filters | |
| Family | Feed Through Capacitors | |
| Series | 4300 | |
| Packaging | Tray | |
| Capacitance | 5pF | |
| Voltage | 300V | |
| Current | 5A | |
| DC Resistance (DCR) | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Height (Max) | - | |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.110" L (3.96mm x 2.79mm) | |