API Delevan 4302R-471G
4302R-471G picture photo
Mfg. Part Number
4302R-471G
Brief Description
FIXED IND 470NH 790MA 240 MOHM
Datasheet Download
4302R-471G.pdf
Availability of 4302R-471G
QUANTITY
4302R-471G Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302R-471G
Internal Part NumberEIS-4302R-471G
Material - CorePowdered Iron
Inductance470nH
Tolerance±2%
Current Rating790mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant130MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302R-471G
Related Links4302R, 4302R-471G Datasheet, API Delevan Distributor
4302R-471G Details Description
Related parts for 4302R-471G
Connector Receptacle 2 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.45K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf