Bourns Inc. 4304M-102-221
4304M-102-221 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-102-221
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-102-221.pdf
Availability of 4304M-102-221
QUANTITY
4304M-102-221 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-102-221
Internal Part NumberEIS-4304M-102-221
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-102-221
Related Links4304M-, 4304M-102-221 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-102-221 Details Description
Related parts for 4304M-102-221
CONN RING 16-22 AWG #4 SOLIS datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM C 5V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.8V 10W datasheet.pdf