Bourns Inc. 4304M-104-121/191L
4304M-104-121/191L picture photo
Mfg. Part Number
4304M-104-121/191L
Brief Description
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-104-121/191L.pdf
Availability of 4304M-104-121/191L
QUANTITY
4304M-104-121/191L Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-104-121/191L
Internal Part NumberEIS-4304M-104-121/191L
PackagingTube
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)120, 190
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins4
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-104-121/191L
Related Links4304M-104, 4304M-104-121/191L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-104-121/191L Details Description
Related parts for 4304M-104-121/191L
BOX ABS BLACK 2.65"L X 2.61"W datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 2.5GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CLEANING CLOTH LENSES OPTICS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 24POS datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 BLU/YEL/GRN DIFF datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CIR BRKR ROCKER datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 224 CLBs, 3500 Gates, 100MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf