Bourns Inc. 4306H-101-181
4306H-101-181 picture photo
Mfg. Part Number
4306H-101-181
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 180 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306H-101-181.pdf
Availability of 4306H-101-181
QUANTITY
4306H-101-181 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306H-101-181
Internal Part NumberEIS-4306H-101-181
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306H-101-181
Related Links4306H-, 4306H-101-181 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306H-101-181 Details Description
Related parts for 4306H-101-181
JUMPER-H1501TR/A2015V/H1501TR 5" datasheet.pdf
IC CODE HOPP ENCODR 16FUNC 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 0.82 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH datasheet.pdf
KIT CONN MINI MI II RA SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 15VOUT 100W datasheet.pdf