Bourns Inc. 4306R-101-101
4306R-101-101 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-101
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-101.pdf
Availability of 4306R-101-101
QUANTITY
4306R-101-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-101
Internal Part NumberEIS-4306R-101-101
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package35
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-101
Related Links4306R-, 4306R-101-101 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-101 Details Description
Related parts for 4306R-101-101
MOSFET 2P-CH 20V 1.9A SSOT6 datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .013-.020 30AU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.4MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf